Tuchel nuk pëlqehet nga yjet e PSG, gati oferta për Allegrin

20 Mars 2020

Thomas Tuchel mund të fitojë sërish kampionatin në Francë, por nuk e ka të sigurt qëndrimin te Paris Saint Germain.

Kjo pasi sipas medieve franceze të afërta me klubin, janë yjet e ekipit që nuk e duan.

Neymar, Kylian Mbappe, Edinson Cavani e së fundi Mauro Icardi, nuk kanë pasur kohë pas kohe marrdhënje të mira me trajnerin duke kërkuar edhe shkarkimin e tij.

PARIS, FRANCE – Thomas Tuchel e Kylian Mbappe (Foto: Getty Images)

Klubi është duke punuar që të gjejë pasardhësin e tij, pas mbylljes së këtij kampionati, që ka mbetur pezull shkaku i coronavirusit.

Massimiliano Allegrit është në radarin e PSG-së dhe nuk është i angazhuar në ndonjë klub.

Massimiliano Allegri (Foto: Getty Images)

Allegri gjatë kësaj periudhe po studion gjuhën angleze dhe ka qenë i lidhur me disa klube angleze.

Leonardo n anën tjetër e pëlqen shumë ish-trajnerin e Juventusit.

PSG dhe Allegri kanë nisur kontaktet e para dhe mundësitë janë të mëdha që ai të ulet në stolin e kampionëve të Francës në sezonin e ardhshëm. /Telegrafi/

www.telegrafi.com