United futet në garë për transferimin e Sergio Reguilon

04 Shtator 2020

Sergio Reguilon është rikthyer në Real Madrid pas huazimit një vjeçar te Sevilla.

Mbrojtësi i majtë spanjoll ka bërë paraqitje jashtëzakonisht të mira edicionin e fundit me klubin andaluzian.

23-vjeçari zhvilloi 38 ndeshje në të gjitha garat ku shënoi tre gola dhe bëri pesë asistime.

Sergio Reguilon . (Photo by Fran Santiago/Getty Images)

Ai arriti që me Sevillën ta fitoj edhe Ligën e Evropës, duke qenë njëri nga lojtarët më meritor.

Por te Real Madridi lojtari nuk ka vend dhe pritet largimi i tij, pasi Zidane i beson dyshes Marcelo – Mendy për krahun e majtë.

Manchester United është futur tani në garë për transferimin e lojtarit dhe trajneri Ole Gunnar Solskjaer e dëshiron atë.

Sergio Reguilon. (Photo by Ina Fassbender/Pool via Getty Images)

Sipas medieve angleze dhe atyre spanjolle, Djajtë e Kuq kanë gati 25 milionë euro për transferimin e tij.

Gjithsesi United për ta transferuar Reguilonin, duhet ta mposhtin konkurrencën e Juventusit, Napolit dhe Tottenhamit për lojtarin. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Shfaq statistikat COVID-19

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com

ulaş utku bozdoğan
ulaş utku bozdoğan astrolog
ulaş utku bozdoğan