United kalon në gjysmëfinale të FA Kupës pas vazhdimeve

27 Qershor 2020

Manchester United ka luajtur ndaj Norwich në kuadër të FA Kupës, ku ndeshja në kohën e rregullt u mbyll 1-1, ndërsa pas vazhdimeve fituan ‘Djajtë e Kuq’ me rezultat 2-1.

Ndeshja në pjesën e parë ishte me pak raste, ndërsa United kishte bërë disa ndryshime në formacionin bazë.

Rasti i parë i mirë në këtë pjesëlojë erdhi për Lukas Rupp të Norwich që nuk arriti të qëllojë në cak.

Pamje nga ndeshja (Foto: Catherine Ivill/Getty Images)

Në pjesën e dytë United gjeti shpejtë golin. Ishte Odion Ighalo që shënoi për 1-0 në minutën e 51-të.

Ighalo’s goal vs Norwich (0-1) #mufc pic.twitter.com/L6VFfSYROW

— United Goals ⚽️ (@UnitedGoals__) June 27, 2020

Por Norwich nuk u dorëzuan dhe gjetën golin e barazimit me Cantwell  në minutën e 55-të.

Tell me Todd Cantwell ain’t ready for the big stage..!pic.twitter.com/XZaf8qZnDW

— Gilles (@_Grimanditweets) June 27, 2020

Në fund të kohës së rregullt United u mundua a gjejë golin, por që nuk arriti edhe pse kishte disa raste.

Në kohën shtesë Norwich u mbyll prapa, ndërsa United provonte të shënonte.

Krejt në fund të vazhdimit të dytë Harry Maguirre shënoi pas një tollovie në zonë për 2-1.

Me këtë fitore United kalon në gjysmëfinale të FA Kupë.

/Telegrafi/ /

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com