United parakalon Realin për Eriksenin, kontratë tri herë më të lartë danezit

14 Prill 2019

Manchester United duket se kanë për qëllim të nënshkruajnë me mesfushorin danez Christian Eriksen.

Gjiganti anglez po synon ta ndërtojë një skuadër fituese për edicionin e ri dhe Eriksen është në krye të dëshirave.

Trajneri norvegjez Ole Gunnar Solskjaer e pëlqen shumë lojën e lojtarit dhe ka kërkuar nga drejtuesit e klubit transferimin e tij në Old Traford.

Djajtë e Kuq kanë parakaluar Real Madridin për të nënshkruar me reprezentuesin danez, falë pagës së lartë që i kanë ofruar.

Christian Eriksen. (Foto: Justin Setterfield/Getty Images/Guliver)

Eriksen aktualisht fiton 80 mijë funte në javë, ndërsa në rast se nënshkruan për United paga e tij javore do të jetë tri herë më e lartë, 240 mijë funte në javë.

27-vjeçari që ka shprehur dëshirën për tu larguar nga Tottenham, mund t’i kushtojë Unitedit rreth 100 milionë euro.

Eriksen pritet të jetë zëvendësues i Paul Pogbas në Old Traford, pasi francezi pritet t’i bashkohet Real Madridit. /Telegrafi/

www.telegrafi.com