United të pakënaqur me De Gean, mendojnë transferimin e Schmeichel

02 Gusht 2020

Kasper Schmeichel mund të rikthehet në Manchester, por jo te City.

Portieri danez është në listën e gjigantit anglez Manchester United për edicionin e ri.

Djajtë e Kuq janë të pakënaqur me portierin e tyre aktual David De Gea dhe mendojnë shitjen e tij.

Trajneri Ole Gunnar Solskjaer ka identifikuar pasardhësin e spanjollit në Old Traford dhe ai është portieri danez Kasper Schmeichel.

33-vjeçari vlerësohet si njëri nga portierët më të mirë në Ligën Premier, teksa ai më parë ka qenë pjesë e Manchester Cityt.

Kasper Schmeichel. (Photo by Michael Regan/Getty Images)

Schmeichel është pjesë e Leicesterit që nga viti 2011 dhe duket i vështirë largimi i tij, por Djajtë e Kuq janë të gatshëm të provojnë shanset e tyre.

The Sun ka raportuar se United nuk është gati t’i japë fanellën e titullarit këtë vit Dean Hendersonit dhe kjo është arsyeja që duan transferimin e Schmeichel.

Në rast se ndodh ky transferim, atëherë Kasper do ta ndiqte rrugën e babait të tij Peter Schmeichel që kishte mbrojtur për nëntë vite portën e gjigantit nga Old Traford. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com