Unitedi nuk heq dorë nga transferimi i Ansu Fatit nga Barcelona

12 Gusht 2020

Manchester Uited është duke vazhduar të interesohet për Ansu Fatin e Barcelonës.

Djajtë e Kuq bën ofertën e parë prej 100 milionë eurosh, e cila u refuzua menjëherë nga Blaugranasit.

Josep Bartomeu ka bërë të ditur se nuk janë të interesuar të shesin lojtarin e akademisë së tyre, që në këtë edicion u inkuadrua në skuadrën e parë si 16-vjeçar.

Ansu Fati po kalon nëpër një formë të lartë, e që kjo ka bërë që Manchester Unitedi të jetë shumë i interesuar në të.

Sipas asaj që raporton AS, skuadra angleze po mendon të ofrojë edhe një lojtar dhe 100 milionë euro për të bindur klubin nga La Liga që të shesë lojtarin.

Barcelona po planifikon qĂ« tĂ« rinovojĂ« me Ansu Fatin dhe t’i vendosĂ« klauzolĂ« 400 milionĂ« euro, pasi ajo aktualisht Ă«shtĂ« 170 milionĂ«. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Shfaq statistikat COVID-19

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com