Unitedi shënon dy gola të shpejtë ndaj Chelseat me anë të Martial dhe Rashford

11 Gusht 2019

Manchester United ka realizuar dy gola të shpejtë ndaj Chelseat në përballjen e tyre në Ligën Premier.

Djajtë e Kuq fillimisht kaluan në epërsi me golin e shënuar nga Marcush Rashford në pjesën parë me anë të penaltisë së shkaktuar nga Kurt Zouma.

Pjesa e dytë sërish filloi më mirë për ta, ndërsa Anthony Martial shënoi një gol të bukur në minutën  e 65-të.

Nuk vonoi shumë dhe sulmuesi anglez e realizoi golin e tij të dytë në ndeshje dhe të tretin për Unitedin, që tashmë kanë marrë tri pikët e para në derbin e parë në ligën angleze. /Telegrafi/

It's a goal! Anthony Martial Manchester United vs Chelsea 2-0 #ManchesterUnited pic.twitter.com/Y31ev5x8eu

— DONSPORTS (@donsports1) August 11, 2019

⚽️ Manchester United vs Chelsea | Marcus Rashford (GOAL) 67' pic.twitter.com/lSKRC7mGkU

— Manchester United 3-0 Chelsea (@D9INE_FUTBOL) August 11, 2019

www.telegrafi.com