US Open| Triumfon Djokovic, dorëzohet shpejt Del Potro

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
10 Shtator 2018 11:23
Mjaftojnë tre sete

Serbi Novak Djokovic ka mundur argjentinasin Juan Martin Del Potro me rezultatin 3-0 me sete. Seti i parë përfundoi 6-3, ndërsa i dyti ishte i luftuar dhe Nole arriti që ta mbyllte me rezultatin 7-6. Në setin e tretë çdo gjë u thjeshtësua teksa serbi fitoi 6-3 dhe arriti që të bënte për vetem Slam-in e 14 në karrierë. Ky ishte i dyti triumf sezonal pas atij që bëri në Ëimbledon.

Natyrisht që rikthimi i Novak Djokovic te fitoret njëra pas tjetrës ka sjellë dhe ringjalljen e tij, sepse prej dy vitesh ai ishte në agoni të plotë. “Ai është një gjuajtës i mirë, presioni ishte mbi mua”, tha Nole në fundin e sfidës së fituar në US Open. /EDS/

*****************

Ndalohet ripostimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.

Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Lajme Sportive nga vendi e bota në kohë reale nga Futbolli dhe sportet e tjera

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike