Uzuni blerja më e shtrenjtë në historinë e klubit, Barcelona-Ferencvarosh si një sfidë mes Davidit dhe Golias

20 Tetor 2020

Barcelona-Ferencvarosh është si një sfidë mes Davidit dhe Golias. Katalanasit janë të pakrahasueshëm me skuadrën hungareze në të gjitha aspektet.

Shumë futbollistë të ekipit të Barcelonës (veçmas) vlejnë më shumë sesa i gjithë ekipi ku aktivizohet skuadra sulmuesi i Kombëtares, Myrto Uzuni. Bëhet fjalë për Mesin, Grizmanin, Ansu Fatin, Ter Shtegenin, De Jongun, Kutinjon, Pjaniçin, Lenglenë, Dembelenë, Albën, Trinkaon dhe Riki Puxhin.

Nga ana tjetër, Uzuni është blerja më e shtrenjtë e skuadrës së Ferencvaroshit, i cili u transferua në merkaton e verës për 1.8 milionë euro. Shqiptari ka qenë vendimtar në kualifikimin e skuadrës në grupe.

PANORAMASPORT.AL

www.panorama.com

ulaş utku bozdoğan
ulaş utku bozdoğan astrolog
ulaş utku bozdoğan