Valverde i kënaqur me Dembelen

16 Dhjetor 2018

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, këmbëngul se ai është shumë i kënaqur me punën e Ousmane Dembeles.

Dembele është kritikuar shumë për joseriozitet.

Ai hodhi poshtë kritikët duke shënuar një gol maestral ndaj Tottenhamit.

☄️ #UCL Goal of the Week! ⚽️

? What's your order, 1-4?

1⃣ @Dembouz
2⃣ @PauDybala_JR
3⃣ @LeroySane19
4⃣ @NabilFekir pic.twitter.com/omiS2bTANN

— UEFA Champions League (@ChampionsLeague) December 14, 2018

Por, Valverde ka thënë se pavarësisht asaj që thuhet në media, ai mbetet i kënaqur.

“Unë gjithmonë e kam konsideruar atë një prej më të mirëve në botë, unë po ashtu besoj se Coutinho është më i miri”.

“Ne kemi ekip të madh dhe profile lojtarëve që mund të na ndihmojnë”.

“Ai vjen pas dy golave të mrekullueshëm dhe ne shpresojmë se ai do të vazhdojë kështu”, u shpreh Valverde. /Telegrafi/

www.telegrafi.com