Valverde pritet të rikthehet në stol, por tani te rivali i Barcelonës

29 Qershor 2020

Ernesto Valverde do të rikthehet për të stërvitur një skuadër futbolli.

Trajneri spanjoll ishte larguar gjashtë muaj më parë nga kampioni aktual i La Ligas, Barcelona.

Katalunasit e kishin shkarkuar pas rezultateve të dobëta trajnerin spanjoll.

Valverde tani është në negociata me gjigantin tjetër spanjoll Valencia.

Ernesto Valverde (Foto: Aitor Alcalde/Getty Images/Guliver)

‘Lakuriqët’ janë duke synuar të ndërtojnë një ekip konkuruese për edicionin e ardhshëm dhe e shohim Valverden si trajnerin e duhur për të arritur suksese.

Mediat spanjolle kanë raportuar se marrëveshja mes palëve është shumë afër dhe kanë mbetur vetëm disa detaje.

Gjatë ditëve të ardhshme pritet prezantimi i ish-trajnerit të Athletic Bilbaos dhe Barcelonës në stolin e Valencias. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com