Valverde tregon pse e pushoi Messin, ndalet edhe te Lautaro Martinez

09 Dhjetor 2019

Trajneri i BarcelonĂ«s, ​​Ernesto Valverde ka thĂ«nĂ« se sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez Ă«shtĂ« njĂ« lojtar i shkĂ«lqyeshĂ«m dhe po ka njĂ« sezon tĂ« madh.

Gjigantët spanjollë takohen me Interin, nesër në ndeshjen e fundit të grupeve në Ligën e Kampionëve.

Interit i duhet patjetër fitorja, ndërsa Barcelona e ka siguruar vendin e parë dhe e ka pushuar Lionel Messin për këtë takim.

Lionel Messi. (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

“UnĂ« pres njĂ« Inter tĂ« shkĂ«lqyeshĂ«m. Ne po luajmĂ« nĂ« San Siro, do tĂ« jetĂ« njĂ« lojĂ« e rĂ«ndĂ«sishme dhe e vĂ«shtirĂ«. Edhe pse jemi kualifikuar, duhet tĂ« jemi ndeshje konkurruese”.

“Ne nuk kemi fituar kĂ«tu nĂ« tĂ« kaluarĂ«n, por shpresojmĂ« ta bĂ«jmĂ« kĂ«tĂ« sezon. Do tĂ« ketĂ« njĂ« atmosferĂ« tĂ« shkĂ«lqyeshme”.

“Zgjedhja [pĂ«r ta lĂ«nĂ« Messin nĂ« shtĂ«pi] vjen nga shumĂ« ndeshje radhazi dhe ne do tĂ« kemi shumĂ« mĂ« tepĂ«r tjera, kĂ«shtu qĂ« pĂ«r kĂ«tĂ« arsye e lashĂ« nĂ« shtĂ«pi”.

Arturo Vidal dhe Lionel Messi (Foto: Goal.com/Getty Images)

“NesĂ«r, portieri do tĂ« jetĂ« Neto”, ka treguar trajneri.

Martinez është lidhur me katalanasit pas një fillimi mbresëlënës të sezonit, dhe trajneri nuk e mban bëri sekret admirimin për të.

“Ai Ă«shtĂ« njĂ« lojtar i shkĂ«lqyeshĂ«m dhe ka njĂ« sezon tĂ« shkĂ«lqyeshĂ«m. Ai Ă«shtĂ« i shpejtĂ« dhe i fortĂ«. Ai shĂ«noi njĂ« gol tĂ« shkĂ«lqyeshĂ«m nĂ« ndeshjen e parĂ« nĂ« Camp Nou”.

Lautaro Martinez (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

“E di qĂ« ai Ă«shtĂ« i kĂ«naqur me [Romelu] Lukakun, ata kanĂ« gjetur mekanizmin e duhur pĂ«r tĂ« ndihmuar Interin. Por Inter ka kaq shumĂ« lojtarĂ« tĂ« mirĂ«, Lautaro, Lukaku, [Milan] Skriniar
 ”, ka thĂ«nĂ« Valverde. /Telegrafi/

www.telegrafi.com