Van der Vaart: De Ligt duhet të bashkohet me Bayern Munichun

26 Mars 2019

Ish ylli holandez i futbollit, Rafael van der Vaart ka thënë se Bayern Munich duhet ta blejë mbrojtësin e Ajaxit, Matthijs de Ligt.

Holandezi i ri është i lidhu me një kalim tek klubet si Bayern, Barcelona dhe Manchester City, por Van der Vaart e sheh De Ligtin si produkt për të luajtur në futbollin gjerman.

Duke folur për Sport1, ish ylli i Ajax, Real Madrid dhe Tottenham, thotë: “Bayerni duhet ta blejë De Ligtin, ai është një lojtar për Munich”.

“Do t’i thosha që të shkonte atje”.

“Bayern luan në qendër me Niklas Sule, Mats Hummels dhe Jerome Boateng, por duket se Hummels dhe Boateng do të mbesin”.

“Pra do të ketë vend për De Ligt. Ai djalosh ka talent dhe shumë kualitet”, ka thënë Van Der Vaart. /Telegrafi/

www.telegrafi.com