Vendet ku do të zhvillohen pesë finalet e ardhshme në Ligën e Kampionëve

17 Qershor 2020

UEFA ka zyrtarizuar tashmë pesë vendet e finaleve të mëdha që do të zhvillohen në Ligën e Kampionëve.

Finalja e sezonit 2019/20 pritej të mbahej në Stadiumin Olimpik Ataturk në Stamboll, por tashmë ka ndryshuar agjenda.

UEFA ka zyrtarizuar se finalja e këtij sezonit do të zhvillohet në Portugali apo më saktë në njërin nga stadiumet Estadio do Sport Lisboa ose Estadio Jose Alvalade.

Lexo po ashtu: Zyrtare: UEFA merr vendim për Ligën e Kampionëve, zhvillohen vetëm nga një ndeshje dhe e gjithë gara do të luhet në Lisbonë

Stadiumi turk është vendosur të jetë nikoqirë i finales së sezonit të ardhshëm, atij 2020/21.

Tre finalet tjera në Ligën e Kampionëve do të zhvillohen në St Petersburg të Rusisë më 2022, Munich më 2023 dhe Londër më 2024.

The #UCL quarter-finals, semi-finals and final will be played as a straight knockout tournament in Lisbon between 12 and 23 August 2020. All these ties will be single-leg fixtures.

Read more ⬇️

— UEFA Champions League (@ChampionsLeague) June 17, 2020

Pesë finalet e Ligës së Kampionëve

2020: Estadio do Sport Lisboa e Benfica ose Estadio Jose Alvalade, Lisbonë, Portugali

2021: Ataturk Olympic Stadium, Stamboll, Turqi

2022: Saint Petersburg Stadium, St Petersburg, Rusi

2023: Football Arena Munich, Munich, Germany

2024: Wembley Stadium, Londër, Angli

/Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com