Vendimi zyrtar i Ligës, ja sa do të ulen pagat e futbollistëve të Serie A

06 Prill 2020

Asamblea e Legës së Serie A aprovoi në unanimitet vendimin në lidhje me reduktimin e të ardhurave të futbollistëve, trajnerëve dhe të gjithë pjestarëve të tjerë të klubeve. Me përjashtim të Juventus, që kishte arritur më parë një marrëveshje të brendëshme, të gjithë anëtarët e klubeve të kampionatit elitar të futbollit italian do të preken në të ardhurat e tyrë.

12

Kështu, sipas vendimit pagat do të ulen me 33% nëse kampionati nuk nis. Nëse skuadrat kthehen në fushë, futbollistëve dhe stafet teknike do t’iu mbahet 1/6 e pagës vjetore neto.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.Grupi Balkanweb
www.balkanweb.com