Verratti flet për Icardin: Nëse e merr topin, ai gjithmonë shënon

07 Nëntor 2019

Marco Verratti, i cili së fundmi nënshkroi një zgjatje të kontratës me Paris Saint-Germain, ka folur për media edhe për Mauro Icardin

Në një intervistë për Gazzetta Dello Sport, ai ka folur për transferimin e fundit që ka ardhur në Paris nga Interi.

Duke pasur parasysh fillimin e shkëlqyeshëm, ai kishte vetëm fjalë të mira.

“Ju e njihni Mauron më mirë se unë. Ai është një lojtar që jeton në zonën e penalltisë”.

“Nëse ai merr topin, ai shënoi dhe ai po e tregon këtë edhe këtu në Francë. Ne jemi shumë të lumtur me të”, deklaroi mesfushori. /Telegrafi/

www.telegrafi.com