Vetëm Chelsea pas Coutinhos, por problemi mbetet tek FIFA

14 Maj 2019

Chelsea janë të interesuar për Philippe Coutinhon, por problemi mbetet tek dënimi që ka nga FIFA për mos transferimin e lojtarëve. 

Largimi i Eden Hazard drejt Real Madridit do të lërë një boshllëk në sulmin e Chelseat dhe klubi po mendon seriozisht për brazilianin.

Ish ylli i Liverpoolit, nuk ka arritur ta tregojë vetën te Barcelona dhe rikthimi i tij në Ligën Premier duket në sfond.

Philippe Coutinho . (Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)

Klubi londinez po përballet me një dënim prej 12 muajsh për mostransferimin e lojtarëve gjë që nuk po lejon që gjërat në transferim të shkojnë përpara.

Coutinho, kishte shkuar në Nou Camp nga Liverpooli në janar të vitit 2018 për 120 milionë funte.

Coutinho . (Photo by Jan Kruger/Getty Images)

Ai nuk është përdorur shumë nga Ernesto Valverden.

Për të edhe Paris Saint-Germain dhe Manchester United janë interesuar. /Telegrafi/

www.telegrafi.com