Vetëm në MMA: ''Pëson'' atak në zemër, hedh në tapet kundërshtarin dhe në fund e fal / VIDEO

Ti mund ta lexosh kete ne 2 min.
3 Korrik 2018 16:07
Një ndeshje e çuditshme

Ylli i MMA, Johnathan Ivey, u shtir sikur po pësonte një atak në zemër gjatë ndeshjes me Travis Fulton para se ta rrëzonte atë në tapet.

Në ndeshjen e zhvilluar të shtunën e kaluar në “Koloseun e Luftimeve” në Indiana, 42-vjeçari më pas vendosi të tërhiqej dhe të pranonte humbjen, në një nga ndeshjet më të çuditshme të historisë së MMA.

Pasi mori një goditje në brinjë nga Fulton në minutën e parë të raundit të parë, Ivey vuri dorën në gjoks dhe kur të gjithë menduan për më të keqen, ai nisi sulmin me grushte deri sa e rrëzoi përplasi Fultonin në kafaz dhe e rrëzoi në tokë. Por në mënyrë krejt të habitëshme, pas një serie shkëmbimi grushtesh Ivey u dorëzua përballë luftëtarit që e konsideron si frymëzimin e tij në këtë sport.

Aq shumë e ka përzemër Fultonin, sa që ka një tatuazh të kundërshtarit të tij në këmbë dhe pas ndeshjes këmbënguli që nuk donte të hidhte KO idhullin e tij. “Turma u habit dhe unë u shtira sikur u vrava. Kam dëgjuar që të thonë se kjo ishte mungesë respekti ndaj tij, por nuk është e vërtetë”, tha Ivey pas ndeshjes. “Mua më pëlqen të zbavitem këtu në kafaz. Gjëra të tilla i kam bërë në 50 apo 60% të ndeshjeve. Më pëlqen të luaj edhe me turmën”.

Ndërsa për tërheqjen e papritur, shtoi: “Po të kishte qenë ndonjë tjetër do të kisha vazhduar ta godisja. Por po flasim për Travis Fulton, kështu që e godita edhe nja dy herë, pashë gjyqtarin dhe u çova. Gjyqtari më pyeti pse dhe ju përgjigja që meqë nuk po e ndalonte ai ndeshjen, e bëra unë”./EDS/

**********

Ndalohet ripostimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.

Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Lajme Sportive nga vendi e bota ne kohe reale nga Futbolli dhe sportet tjera.

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike