Veterani 38-vjeçari çmend të gjithë, Floccari shënon golin e vitit ndaj Milanit

01 Korrik 2020

Sergio Floccari ka shënuar një supergol në përballjen e Spalit ndaj Milanit të vlefshme për javën e 29-të në Serie A.

Spali i vendit të fundit ka befasuar të gjithë duke mbyllur pjesën e parë ndaj Milanit me epërsi 2-0.

Golat për vendasit u shënuan nga Mattia Valoti (13’) për 1-0 dhe Floccari (30’) për 2-0.

Megjithatë, goli i dytë i shënuar nga Floccari ishte thjeshtë fantastik dhe çmendur të gjithë.

MA CHE GOAL HA FATTO FLOCCARI?!!!!!!⚪️🔵
CA-PO-LA-VO-RO.
2️⃣-0️⃣#MaiSola #ForzaSPAL pic.twitter.com/8tkTaW28YB

— SPAL (@spalferrara) July 1, 2020

Sulmuesi veteran italian 38-vjeçar ka shënuar një supergol nga një distancë prej rreth 30 metrave.

Goli i tij po bënë gjiron e botës dhe ka pushtuar rrjetet sociale. /Telegrafi/

Floccari gets one for the old guys! #SPALMilan pic.twitter.com/o2zzwUETr6

— Dan Bloom (@DanBloomSports) July 1, 2020

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com