Vidal ia mbyll dyert Interit: Jam i lumtur, dua të vazhdoj te Barcelona

22 Maj 2020

​​Arturo Vidal ka thyer heshtjen duke pretenduar se Ă«shtĂ« i lumtur dhe rehat nĂ« Kataluni, ndĂ«rsa shtoi se dĂ«shiron tĂ« vazhdoj te Barcelona.

Mesfushori qendror kilian është lidhur me një transferim në Serie A në afatin e dimrit, por edhe tani për një transferim në verë.

Interi dhe Juventusi janë përmendur si destinacione të mundshme për kilinian, por si duket Vidal ka krejtësisht diçka tjetër në mendje.

Lexo po ashtu: Conte e bën prioritet transferimin e anëtarit të Barcelonës

Megjithë lidhjet e forta me Antonio Conten dhe zërat për një ribashkim të mundshëm me ish-trajnerin e tij, lojtari ka pranuar se ai do të preferonte të qëndronte në Spanjë.

“Jam shumĂ« e lumtur dhe rehat nĂ« Barcelona, ​​padyshim se dua tĂ« vazhdoj kĂ«tu”, ka thĂ«nĂ« fillimisht Vidal gjatĂ« njĂ« lidhje nĂ« Instagram.

Lexo po ashtu: Marchisio: Vidal do t’i jepte shpirt mesfushĂ«s sĂ« Interit

“Tani, unĂ« jam mĂ« i pĂ«rgatitur se kurrĂ« mĂ« parĂ«â€.

“Jam i lumtur, ka njĂ« grup i shkĂ«lqyeshĂ«m dhe kam shumĂ« miq nĂ« dhomĂ«n e zhveshjes”, pĂ«rfundoi kiliani. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com