VIDEO/ Barazim në Wanda Metropolitano, Atletico dhe Eibar kënaqen me nga një pikë

Atletico Madrid barazoi 1-1 ndaj Eibar në një ndeshje mjaft dramatike dhe plot emocione. Skuadra e Diego Simeone luajti më mirë në pjesë e parë ku pati disa raste të arta që nuk u finalizuan dot. Dyshja e sulmit Costa-Griemzzan kanë mbajtur në ankth tifozët e pranishëm. Atletico vinte në këtë ndeshje pas humbjes së fundit përballë Celta Vigo-s.

Fillimi i pjesës së dytë ishte më e ekuilibruar, por minutat në vazhdim u pa një Atletico më kërkuese. Atëherë kur dukej se Atletico do shënonte Eibar e gjeti avantazhin në minutën e 87-të, ku Sergi Enrichme mposhti portën e ruajtur nga Oblak.  U krijua përshtypja se edhe njëherë Atletico do humbiste, por në minutën e 95-të mendon Borja, i cili shfrytëzoi më së miri një asist të Correa, por nuk arriti ta mbyllte sfidën me fitore.

Ky ishte një hap fals për bardhekuqtë, sepse tashmë kanë lënë shumë pikë mbrapa./EDS/

***********************

Ndalohet ripostimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.

Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Lajme Sportive nga vendi e bota në kohë reale nga Futbolli dhe sportet e tjera.