VIDEO/ Barcelona dhe Reali pa identitet, edhe katalanasit munden një javë para “El Klasikos”

17 Tetor 2020

Barcelona dhe Real Madrid kanë befasuar në javën e gjashtë të kampionatit spanjoll duke pësuar të dyja humbje përballë rivalëve të radhës në La Liga. Katalanasit u mposhtën nga Getafe me rezultatin 0-1, takim që u vendos Haime Mata, i cili realizoi nga pika e bardhë e penalltisë.

Kjo është humbja e parë e trajnerit Ronald Kuman në pankinën katalanase. Pas nisjes së fushatës në Ligën e Kampioneve, Real Madrid dhe Barcelona të dielën e ardhshme në “Kamp Nou” për të zhvilluar “El Klasikon” e parë të këtij sezoni.

FT| Getafe-Barcelona 1-0
Mata 56′ (p)

PANORAMASPORT.AL

www.panorama.com

ulaş utku bozdoğan
ulaş utku bozdoğan astrolog
ulaş utku bozdoğan