REZULTATET LIVE
Shiko listen e plote
Sot prezantohet mesfushori brazilian

VIDEO/ “Dita e Coutinho-s”, Barça e nis mbarë

8 Janar 2018 10:33

Barcelona i gëzohet transferimit të Philippe Coutinho-s në këtë merakto. Klubi katalanas ka mirëpritur mesfushorin brazilian mbrëmjen e djeshme në “Camp Nou”, e cila do të jetë shtëpia e tij e re.

Më në fund, blaugranët ia dolën të bindin drejtuesit e Liverpool për të blerë kartonin e 25-vjeçarit për 160 milionë euro. Afrimi i Coutinho-s ishte objektivi kryesor për gjigantët spanjollë në këtë merkato dhe më në fund ia dolën me sukses.

Barça përmes një videoje të postuar në faqen e saj në “Facebook” e ka cilësuar ditën e prezantimit të brazilianit “Dita e Coutinho-s”.

Një gëzim për vetë klubin, i cili tentoi me tre oferta të njëpasnjëshme verën e kaluar për të marrë shërbimet e lojtarit por “të kuqtë” ia refuzua dhe lojtarin i cili e dëshironte shumë kalimin në Barcelonë. Philippe do të prezantohet sot në orën 12:30 në ambientet e stadiumit të “Camp Nou”. /EDS/

 

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment
Deri këtu të shkonte inati?

Nuk ka gjest më të shpifur se i këtij tifozi, arrestohet

21 Janar 2018 16:35

Një tifoz i Middlesbrough-ut akuzohet se urinoi në shishen e ujit të portierit të QPR-së dhe më pas e hodhi atë në fushë pas porte, që të përdorej nga futbollisti.

I gjithë episodi u filmua në një tjetër person. Në video duket fansi me një xhaketë të zezë dhe një kapele që po mbush shishen me urinë.

Pasi e mbyll, ai e hedh afër vendit të marrë.

Është e paqartë nëse gardiani Alex Smithies piu më vonë nga shishja.

Tifozët në Twitter thanë se personi përgjegjës u nxor jashtë nga punonjësit e stadiumit.

Ai më pas u arrestua nga polica.

Takimi i Championship-it përfundoi 3-0 në favor të Middlesbrough. 

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment
Ja çfarë bëri ylli i Chelsea-t pas fitores së bluve

Eden Hazard tregon klas me gjestin e tij brilant (video)

20 Janar 2018 19:10

Eden Hazard shkëlqeu në fitoren e thellë të Chelsea-t 4-0 kundër Brighton me një dopietë. Pas ndeshjes, belgu shkoi tek një tifoz i ri i kampionëve të Anglisë, i cili i kërkoi fanellën. Hazard me siguri duhet të ketë parë shënimin e fansit në një letër A4 që lexonte: “Hazard 10 a mund ta kem unë fanellën tënde?”. 27-vjeçari shkoi afër fëmijës, hoqi bluzën dhe ja dha atij. /EDS/

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment
Mesfushori anglez bëhet viral me videot e tij

VIDEO/ Lingard qëllon në shenjë, habitet Rashford

20 Janar 2018 16:02

Jesse Lingard është padyshim një nga lojtarët më fantastikë dhe shakatarë të Manchester United. Mesfushori 25-vjeçar çdo ditë poston nga një video “funny” në profilin e tij në “Instagram”, ku merr komente dhe pëlqime të shumta nga fansat. Madje, edhe vetë klubi i “Djajve të kuq”, i shpërndan videot e tij, të cilat janë vërtetë të këndshme.

Lojtarët dhe shakatë e shumta që bën me shokët e skuadrës, janë bërë të “famshme” në rrjetet sociale. Së fundmi, futbollisti anglez teksa luan me top në shtëpi, ka shfrytëzuar momentin që të provojë shënjestrën në “Lojën me shigjetë” (Darts). Siç mund të shikoni edhe në video, Jesse ka qëlluar në shenjë, ndërsa Rashford, shoku i tij i skuadrës ka mbetur i habitur nga shënjestra e tij. /EDS/

 

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment
Stadiumi i ri i kuqezinjve po vjen...

VIDEO/ Punime intensive, “Arena Kombëtare” drejt përfundimit

20 Janar 2018 12:07

Vazhdojnë punimet për ndërtimin e stadiumit të ri të Kombëtares Shqiptare. FSHF ka publikuar videon e radhës të punimeve që po bëhen për shtëpinë e re të kuqezinjve.

Siç mund të shikoni edhe në video, “Arena Kombëtare” është drejt përfundimit dhe shumë shpejt Panucci me djemtë do të shijojnë fushën e tyre të re. Deri në fund të vitit pritet të jetë gati. Tifozët kuqezi dhe ekipet kombëtare që nga moshat mezi presin që të shkelin në arenën e re kuqezi. /EDS/

 

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment