VIDEO | Duro tregon se çdo të thotë të jesh një i apasionuar pas Freestyler

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
26 Korrik 2018 17:30
Ja ambiciet e tij

"Freestyler" ose xhonglimi është një sport i veçantë, i bukur dhe me elementë artistikë që e bëjnë mjaft tërheqës. Në vendin tonë ky sport nuk është shumë i njohur dhe ka pak të rinj që e praktikojnë, ndërsa nuk ka një aktivitet të rregullt sportiv. Megjithatë kjo gjë nuk e ka ndaluar Fabian Duron, t’i kushtojë një pjesë të mirë ditës së tij këtij sporti, për t’u ushtrar. Në intervistën e dhënë “90’ me Eduasportin”, Duro zbulon si e përqafoi këtë sport, momentet më të bukura që ka përjetuar duke performuar “freestyler”, vështirësitë që ka hasur, ëndrrën e tij, objektivat dhe në fund ka një këshillë për të rinjtë.

Suksesi më i madh i Duros është vendi i gjashtë në botë në kampionatin “Red Bull Street Style”, ndërsa kulmi i tij në karrierë ishte të performonte përpara futbollistëve të Bayern Munchen në vitin 2016 duke dhuruar spektakël. Të gjithë futbollistët e Bayern sëbashku me trajnerin Ancelotti mbetën të mahnitur nga 30-vjeçari, që tani shpreson të performojë në një kompeticion më të madh si Kampionati Botëror. Për më tepër ndiqni intervistën e tij për “90’ me Eduasportin”. /EDS/

**************************

Ndalohet ripostimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.
Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Lajme Sportive nga vendi e bota në kohë reale nga Futbolli dhe sportet e tjera.

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike