VIDEO/ E veçantë nga Gjermania, shikoni si e ndoqën derbin tifozët e Dortmundit dhe Shalkes nga makina

19 Maj 2020

Derbi mes Dortmundit dhe Shalkes është një nga më të luftuarit në Gjermani, teksa edhe rivaliteti mes tifozerive është shumë i madh.

Megjithatë derbi që u luajt këtë fundjavë ishte me të vërtetë i çuditshëm, pasi u luajt pa praninë e tifozëve që nuk mund të shkonin në stadium.

Megjithatë tifozët kanë gjetur një mënyrë të veçantë për tu bashkuar dhe ta ndjekin bashkë ndeshjen.

Në vende të caktuara u vendos një ekran gjigand që transmetonte ndeshjen dhe shumë njerëz u afruan aty me makinat e tyre, duke e ndjekur nga brenda makinës. Diçka shumë e veçantë kjo, e cila tashmë mund të përdoret edhe në vendet e tjera.

❌🏟️ stadium
❌🍺 pubs
✅🚗 drive-in cinema

The #Ruhrderby on the big screen! Would you watch football this way? pic.twitter.com/oR8NxutO9f

— DW Sports (@dw_sports) May 18, 2020

PANORAMASPORT.AL

www.panorama.com