VIDEO/ Efekti i tapetit me bar artificial dhe Tirana, trajneri Young Boys mendon edhe eliminimin

01 Tetor 2020

Në Zvicër më shumë mendojnë se si mund të rikthejnë tifozët në stadium se sa për ndeshjen e Young Boys përballë Tiranës. Mediat helvete i kanë kushtuar pak ose aspak rëndësi këtij takimi që për Tiranën vlen gjithçka. Nuk do të ishte fundi i botës edhe nëse eliminohem, pavarësisht se në letër janë favorit absolut, një fitore e mundshme e tyre vlerësohet me koeficientin 1,14. Trajneri i Young Boys, Gerardo Castro në konferencë për shtyp pranon fakti që ekipi i tij në shtëpi është dominues por kjo statistikë mund të mos mjaftoi nëse nuk janë të përqendruar në fushë:

“Nuk jemi tĂ« shqetĂ«suar nĂ«se do tĂ« arrijmĂ« tĂ« kualifikohemi apo jo. Jemi tĂ« pĂ«rqendruar te performanca qĂ« do tĂ« tregojĂ« ekipi, dhe duhet tĂ« futemi nĂ« fushĂ« me idenĂ« se mund tĂ« mposhtim çdo kundĂ«rshtar. Ne e dimĂ« rrezikun e sfidĂ«s por nuk jemi tĂ« fokusuar se do tĂ« skualifikohemi. NjĂ« sportist nuk mund tĂ« jetĂ« i qetĂ«, kur nĂ« mendje ka gjĂ«ra tĂ« tjera, ne kemi si detyrĂ« t’i tregojmĂ« atyre rrugĂ«n drejt fitores. MĂ« duket interesante qĂ« Ă«shtĂ« avantazh ndeshja nĂ« terren artificial. Çdo skuadĂ«r mund tĂ« fitojĂ« edhe kĂ«tu. FutbollistĂ«t shqiptarĂ« do tĂ« vijnĂ« kĂ«tu pĂ«r tĂ« treguar futboll. Nuk e di se kur ishte disfata e fundit e jona nĂ« shtĂ«pi, nuk mbaj statistika dhe nuk i mendoj shumĂ«. NĂ« shtĂ«pi jemi dominantĂ«.”, ky Ă«shtĂ« fakt, u shpreh trajneri i Young Boys.
(BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«.Grupi Balkanweb
www.balkanweb.com