VIDEO Ekskluzive/ Ard Mema rrëfen paraskenat e emërimit të Egbos: E ndihmoi Zoti

24 Shkurt 2020

Tirana shijon kreun ndërsa tifozët shijojnë javë pas jave mrekullitë e Egbos në krye të bardhebluve. Një meritë të madhe në këtë ecuri fantastike ka dhe Ardian Mema, arkitekti i këtij ekipi, pasi ky është një grup i ndërtuar në detaj nga tekniku kryeqytetas. Ndryshe nga Mema, Egbo ka ditur ti marr më të mirën këtij grupi, një ecuri perfekte, 10 fitore dhe një barazim në 11 ndeshje. I ftuar në Sport News Plus në News24, Mema flet pa ndrojtje për diferencat mes tij dhe ekipit të Egbos:

Për herë të parë Mema rrëfen dhe prapaskenat që sollën emërimin e Egbos, diçka e tillë nuk do të ndodhte nëse ai do të kishte pranuar ofertën e Refik Halilit për tu rikthyer në krye të Tiranës.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.Grupi Balkanweb
www.balkanweb.com