VIDEO/ Elbasani vishet kuq e zi, ja atmosfera para ndeshjes Shqipëri-Andorra

14 NĂ«ntor 2019

ELBASAN

Sonte nĂ« orĂ«n 20:45 minuta ShqipĂ«ria do tĂ« luajĂ« pĂ«rballĂ« AndorrĂ«s, nĂ« ndeshjen e parafundit tĂ« eliminatorĂ«ve tĂ« “Euro 2020”.

Pak orë para ndeshjes, atmosfera në Elbasan paraqitet e elektrizuar. Flamuj kombëtar kuq e zi janë varur në shtyllat e shesheve të qytetit të Elbasanit.

jQuery(window).load(function() { jQuery(“.galery-slider”).flexslider({ animation: “fade”, controlNav: true, animationLoop: false, slideshow: true, }); });

Siç duket edhe nga fotot, flamuj kuq e zi janë varur kudo nëpër sheshet e qytetit. Po ashtu, tregtarët ambulantë shesin edhe kapele kuq e zi e vuvuzela. Të pranishme në rrugët e qytetit të Elbasanit janë edhe forcat e policisë, të cilat po ruajnë rendin dhe sigurinë.

Shqipëria ndodhet aktualisht në vendin e katërt në grup, ndërsa ndeshjen e fundit e ka përballë Francës. Nga ana tjetër Andorra është në vendin e parafundit në grup me 3 pikë të grumbulluara, po aq sa Moldavia.

(d.xh/Balkanweb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«.Grupi Balkanweb
www.balkanweb.com