VIDEO/ Imobilen e tradhtojnë nervat, godet me shpullë Vidalin dhe ndëshkohet me karton të kuq

04 Tetor 2020

 Një moment i paprecedentë është regjistruar në supersfidën mes Lacios dhe Interit. 

Në minutën e 69-të, kapitenin Çiro Imobile e kanë tradhtuar nervat, teksa pas një dyluftimi në mesfushë, ka goditur me shpullë mesfushorin Artulo Vidal, duke u ndëshkuar me karton të kuq dhe duke lënë të kaltrit me 10 lojtarë.

IMMOBILE 🇮🇹 Red Card 🟥 #InterMilan #Lazio pic.twitter.com/fYn2qs8MZ9

— RouteOneFootball (@Route1futbol) October 4, 2020

Një gjest ky antisportiv i bomberit lacial, i cili nuk është falur nga gjyqtari. Për më tepër shikoni pamjet e mëposhtme:

PANORAMASPORT.AL

 

www.panorama.com