VIDEO/ Kuman dhe Barcelona provojnë për herë të parë shijen e barazimit, Sevilja i frenon në “Kamp Nou”

04 Tetor 2020

Barcelona e Ronald Kumanit u frenua në javën e tretë të kampionatit spanjoll përballë Sevijas. Katalanasit nuk mund të merrnin fitoren ndaj fituesve të Ligës së Europës duke u mjaftuar me vetëm një pikë.

Megjithëse të dyja ekipet realizuan 2 gola për 2 minuta (Luk de Jong në minutën e tetë dhe Filip Kutinjo në minutën e dhjetë), ndeshja nuk prodhoi më gola.

Ky barazim kënaq rivalët e katalansve, Realin, i cili kryeson me 10 pikë të plota pas 4 javëve.

FT| Barcelona-Sevilja 1-1 
Kutinjo 10’/ Jong 8′

PANORAMASPORT.AL

www.panorama.com

ulaş utku bozdoğan
ulaş utku bozdoğan astrolog
ulaş utku bozdoğan