VIDEO / Ndodh në Angli, kjo është penalltia më e çuditshme e javës

Ross Fitzsimons është portieri i Notts County, skuadrës që militon në kategorinë League Two angleze. Por, në ndeshjen kundër Crawley është bërë protagonist i një episodi disi të çmendur, që e ka vënë në qendër të vëmendjes. Në minutën e 95-të, teksa rezultati ishte fiksuar në shifrat 1-1, pasi zotëroi një top të nisur nga goditja e këndit, ka menduar për një çast të godasë me shkelm b*thës Jimmy SmithCrawley.

Pasojat: gjyqtari ka nxjerrë kartonin e kuq për Fitzsimons dhe ka akorduar penallti për miqtë. Këta të fundit pasi e kanë falënderuar portierin e kanë shndërruar penalltinë në gol me anë të Josh Payne për të fiksuar rezultatin përfundimtar 2-1./EDS/