VIDEO/ PSG me mungesa kalon Caen, shkëlqejnë yjet

Kishte shumë interes për ndeshjen hapëse të PSG në Ligue 1 për këtë sezon. Kampionët në fuqi e kanë nisur në mënyrën më të mirë të mundshme sezonin e ri. Në ndeshjen e parë si trajner i francezëve gjermani Thomas Tuchel mposhti Caen me rezultatin 3-0. Trajneri hodhi në fushë një formacion me emra të rinj në formacion, edhe pse me shumë mungesa, ekipi u paraqit shumë mirë. Në këtë ndeshje munguan Mbappe dhe Cavani, ndërsa debutoi portieri italian, Gigi Buffon, i cili iu bashkua PSG-së vetëm këtë verë nga Juventus. Tuchel-it i mjaftoi brazilian, Neymar i cili zhbllokoi rezultatin në minutën e 10’, pas një asisti të të riut Nkunku.

Goli i dytë u shënua në minutën e 35-të nga Rabiot nga Rabiot, i cili është përfolur për një largim nga Parisi pas refuzimit për të rinovuar kontratën. Për ta mbyllur ndeshjen mendon talenti i ri Weah i cili shënoi në minutën e 85-të. /EDS/

***********************

Ndalohet ripostimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.

Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Lajme Sportive nga vendi e bota në kohë reale nga Futbolli dhe sportet e tjera.