VIDEO/ Qeni ndal ndeshjen e Europa League

VIDEO/ Qeni ndal ndeshjen e Europa League

Është bërë e “modës” tani prania e kafshëve në fushën e blertë teksa po zhvillohet një ndeshje. Siç ka ndodhur jo pak herë në disa nga ndeshjet e futbollit, edhe mbrëmë është shënuar një rast i tillë.

Një qen është futur në fushë në “Philip II Arena” gjatë ndeshjes Vardar – Rosenborgun që u zhvillua mbrëmë në kuadër të Ligës së Europës.

Portieri i Vardarit, Filip Gacevski u përpoq ta kapte dhe ta nxirte nga fusha por ishte tepër e vështirë pasi qeni Husky filloi të rrokullisej në fushë.

Por më rojet e sigurisë bënë të mundur nxjerrjen e tij nga fusha.

 

El perro que quería jugar la Europa League…
En el encuentro de hoy entre el FK Vardar Skopje y el Rosenborg, un husky se metió al campo, ocasionando la suspensión momentánea del partido 🐺⚽ pic.twitter.com/bSZnHMgQ8k

— Ale Padin (@ale_padin) 7 December 2017