Video/ Reja e “përkëdheli” në konferencë, Strakosha pret penallti

17 Prill 2019

Lacio ka fituar ndaj Udinezes 2-0, falë golave të Kaisedos në minutën e 21-të dhe autogolit të Sandros në të 24-ën, në sfidën e prapambetur mes Lacios dhe Udinezes, që mbylli sot javën e 38-të të kampionatit italian.

Por pavarësisht formës së mirë të sulmuesve, është edhe njëherë portiere Tomas Strakosha që ngjitet në katedër, me gardianin e Kombëtares që bëhet protagonist në minutën e 52-të, kur ndal penalltinë e gjuajtur nga De Pol dhe duke ruajtur epërsinë e çmuar të kryeqytetasve, të cilët nëse sigurojnë këtë tre pikësh, mbajnë gjallë ëndrrat për një vend në Champions League sezonin e ardhshëm.

www.balkanweb.com