VIDEO/ Ripërsëritet skena Tyson-Holyfield, boksierit i shqyhet veshi në ring

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
10 Dhjetor 2017 18:37

Brutaliteti në boks është i njohur, madje dhe historia e veshëve të gjakosur, që nga ndeshja e famshme, Tyson - Holyfield.

Por një gjë e ngjashme ka ndodhur sërish me boksierin britanik Stephen Smeth i cili në ndeshjen me Francisco Vargasin në Las Vegas doli me vesh të shqyer pas një përplasjeje kokë më koë me rivalin.

Pas prerjes së veshit të majtë nga një përplasje aksidentale e kokave, dueli u ndalua nga mjeku pas raundit të nëntë.

Kjo i dha fitoren Vargasit, i cili sipas rezultatit të gjyqtarëve triumfoi me 89-82, 88-83, 88-83.

Imazhet e tmerrshme ngjallën kujtimet e duelit të kampionëve, kur Mike Tyson i kafshoi veshin Evander Holyfield gjatë luftës për titullin kampion në vitin 1997.

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike