VIDEO/ Roma trondit në shtesë Tottenham

Ti mund ta lexosh kete ne 2 min.
26 Korrik 2017 13:00
Verdhekuqtë befasojnë anglezët

Një ndeshje e luftuar e Tottenham-it përfundoi në trishtim në Red Bull Arena, Neë Jersey, pasi anglezët u mundën nga Roma në fund me rezultatin 3-2. -at dyshojnë se Hilario Grajeda arbitër i MLS, i dha Romës një fitore të pa merituar, pas një penalltie të dyshimtë që realizoi Diego Perotti në të 12’. ç kësaj, një gol i minutës së 70-të nga ylli turk Cengiz në portën e Mauricio Pochettino, çoi rezultatin 2-0. anglezët u zgjuan në fund dhe barazuan me Harry Ëank në të 87’ dhe Vincent Janssen 90+1’. gjithçka u zgjidh nga Marco Tumminello, i cili në fund me gjakftohtësi mposhti gardianin Hugo Lloris. 5 konkluzionet e kësaj ndeshje Trajneri i Spurs humb kontrollin Pochetino është një mjeshtër në kontrollin e zonës së tij por kësaj rradhe e humbi drejtimin, ndërsa Bosi i Spurs-ave u dëshpërua duke akuzuar edhe arbitrin e ndeshjes pas një penalizimi që i' bë Harry Kane-it Abritri fishkëllehet në fushë i MLS, Hilario Gajeda u fishkëllye nga tifozët e Tottenham-t pas penalltisë së dyshimtë që dha në minutën e 13 kundër romës në Red Bull Arena. Shumë punë për mbrojtjen e Tottenham-it e Tottenham-it ia doli mjaft mirë me Paris Saint-Germain-in në ndeshjen e zhvilluar në International Champions Cup në Orlando, por para një Rome të shpejtë e cila u rendit e dyta në Serie A , mbrojta ishte e vakët dhe e lodhur. Merkatoja huton Dier Dier bëri një sezon të shkëlqyer sezonin e kaluar, por interesimi i Manchester United-it për të gjatë kësaj vere duket se e ka hutuar pak, pasi në fushe ishte shumë i shpërqendruar. Daniel Levi-t i prishet humori u largua i mërzitur nga stadiumi dhe normalisht insiston se Spurs-at duhet patjetër të afrojnë një ose dy figura të reja për ta ndihmuar ekipin të ecë përpara.

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike