VIDEO/ Si të humbisni peshë pa pasur nevojë për dietë

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
27 Dhjetor 2017 16:39
Shëndet

Dëshironi të humbisni peshë, por nuk dini si? Nuk keni përse ta ndërlikoni mendjen tuaj për të shkuar në palestër apo për të mbajtur dietë të "ashpër" që ju bën të humbisni energjinë për të lëvizur. Është tepër e thjeshtë.

Pini ujë! Uji është një nga elementët më jetësorë për njeriun por edhe më i rëndësishmi në ndihmën e heqjes së peshës. Hidratimi i mirë ndihmon si në kontrollin e urisë ashtu edhe uljen e dhjamit që keni në trup.

Duhet të keni parasysh se nëse nuk konsumoni ujë, organet jetësore si veshkat, mushkëritë, truri dhe zemra nuk mund të jetë 100% funksionale në punën tuaj.

Ndiqni këto hapa

  1. Pini 250 ml ujë çdo mëngjes me stomakun bosh.
  2. 250-500 ml ujë 1 orë para vaktit të mëngjesit
  3. 100-200 ml pas çdo filxhani me çaj ose kafe
  4. 250-500 ml ujë 20 minuta para çdo vakti

Përveç këtyre duhet të ushqeheni shëndetshëm dhe të kryeni aktivitet fizik të paktën tre herë në javë, aerobi apo vrap të lehtë. Kjo është mënyra më e thjeshtë dhe më e mirë për të humbur peshë në 10 ditë.

 

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike