VIDEO/ Situatë jo normale me arbitrat, FSHF monitoron seminarin e “xhaketave të zeza”

11 Shkurt 2020

Federata Shqiptare e Futbollit shton çdo ditë e më shumë presion ndaj arbitrave por në fushën e lojë asgjë nuk ka ndryshuar këtë periudhë, gabimet e xhaketave të zeza janë të shpeshta dhe evidente duke sjell tension dhe kaos në fushën e lojës. E fundit ishte sfida Skënderbeu-Bylis ku një penallti e akorduar në favor të Skënderbeut për pak solli ndërprerjen e ndeshjes. Këtë të martë arbitrat kanë zhvilluar seminarin e radhës mujor ku u diskutua mbi perfomancën e tyre dhe rrugën që duhet të ndjekin për të dalë nga kjo situatë jo normale, një situatë e jashtëzakonshme të cilët e pranon dhe shefi i sektorit të arbitrave, Sokol Jareci:

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.Grupi Balkanweb
www.balkanweb.com