VIDEO/ Strakosha rikuperohet me Eminem, ja si stervitet portieri

05 Korrik 2019

NĂ«n ritmet e muzikĂ«s hip hop, Thomas Strakosha tregon se ka hedhur pas krahĂ«ve dĂ«mtimin dhe pret me padurim sezonin e ri me Lacion. Portieri i kombĂ«tares sĂ« ShqipĂ«risĂ« ka pustuar njĂ« video nĂ« llogarinĂ« e tij personale nĂ« Instagram, ku shfaqet duke u stĂ«rvitur me kĂ«ngĂ«n e Eminem “Till I Collapse”. Titulli i saj dhe teksti qĂ« shfaqet nĂ« video pĂ«rkthehet nga mediat italiane si njĂ« premtim besnikĂ«rie e “gardianit” nĂ« drejtim tĂ« skuadrĂ«s sĂ« tij.

739e5c9b01640015101d4ce794690081 1200×675

Thomas Strakosha e mbylli sezonin i dĂ«mtuar dhe humbi grumbullimin me pĂ«rfaqĂ«suesen shqiptare pĂ«r sfidat eliminatore tĂ« Euro 2020. Por problemeve nĂ« tendinĂ«n e Akilit duket se kanĂ« pĂ«rfunduar, teksa portieri i Ă«shtĂ« nĂ«nshtuar njĂ« protokolli tĂ« rreptĂ« sĂ«trvitor edhe gjatĂ« pushimeve, siç tregon edhe kjo video. GjatĂ« kĂ«saj periudhe, nuk kanĂ« munguar sirenat angleze nĂ« drejtim tĂ« 24-vjeçarit. Klubet e njohura tĂ« Premier League janĂ« interesuar pĂ«r shĂ«rbimet e tij, por kapĂ«rcimi i madh nĂ« karrierĂ«n e tij duhet tĂ« presĂ«. Strakosha Ă«shtĂ« titullar I padiskutueshĂ«m te Lacio dhe ka hapĂ«sira tĂ« mĂ«dha pĂ«r t’u pĂ«rmirĂ«suar akoma mĂ« shumĂ«. Edhe mosha krejtĂ«sisht e re dhe eksperienca e madhe e fituar nĂ« Serie A I lejon tĂ« presĂ« ende, pĂ«rpara se tĂ« tranferohet nĂ« njĂ« skuadĂ«r akoma mĂ« tĂ« madhe. Por deri atĂ«herĂ« objektivat e tij duken tĂ« qarta: sĂ«rish protagonist me Lacion dhe kombĂ«taren e ShqipĂ«risĂ« tĂ« drejtuar nga Edy Reja.

Strakosha from Darin Luka on Vimeo.

(balkanweb)

www.balkanweb.com