Video/ Tifozët e Atalanta terrorizojnë qytetin Liverpool

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
23 Nëntor 2017 16:50

Zhurma të tmerrshme kanë shpërthyer mbrëmjen e djeshme në qendër të qytetit të Liverpool. Ndërsa shishet dhe karriget hidhen në ajër kur ndeshen “tifozët e futbollit” me policinë dhe forcat private të sigurisë.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e sur mërkurës, kur tifozët italian të Atalanta-s nisën të përplaseshin me forcat e sigurisë private dhe forcat policore në Concert Square në Liverpool. Si pasojë mbetën disa të plagosur dhe në fund uniformat policore shoqëruar katër ultras të ekipit bluzi që do të luajë sot për llogari të Europa Legue.