VIDEO/ United-i mund Real-in, sa penallti të shpërdoruara

VIDEO/ United-i mund Real-in, sa penallti të shpërdoruara

Manchester United-i mposhti Real Madrid-in me penallti në takimin e luajtur në SHBA të vlefshëm për International Champions Cup. ë e Jose Mourinos ishin më të saktë nga pika e bardhë e 11 metërshit, ndërsa sfida përfundoi në barazimim 1-1. ër “Djajtë e kuq” golin e shënoi Jesse Lingard-i, ndërkohë që spanjollët barazuan me penallti. u tregua i saktë, pasi Victor Lindelof-i rrëzoi brenda zonës së rreptësisë Theo Hernandez-in. të mëdha pati në gjuajtjen e penalltive. thënë se futbollistët e dy ekipeve të mëdha evropiane, nuk u treguan të saktë, ku nga 10 penallti u shënuan tre gola. ër anglezët realizuan Daley Blind dhe Henrikh Mkhitaryan, duke i dhënë fitoren skuadrës.