VIDEO/ Viti Vllaznisë, kryesues dhe të bukur për t’u parë, Djarmati rrëfen merkaton, flet edhe për problemet me pagat

12 Janar 2021

TIRANE

Në një sezon të çuditshëm në shumë aspekte, një nga gjërat e pakta pozitive është rikthimi i Vllaznisë. Shkodranët nuk janë më një surprizë, por një realitet i prekshëm, kryesues që në fillim ndërsa tashmë konsolidojnë dhe më shumë pozitat me nëntë pikë plus në raport me ndjekësit.

Pavarësisht se janë një ekip solid dhe i plotë, Vllaznia mbetet një nga klubet më aktive në tregun e transferimeve.

Matko Djarmati, drejtori sportiv i Vllaznisë, arkitekti i këtij ekipi, në një lidhje live në emisionin “Sport News”, në “News24”, foli për merkaton, emrat e lakuar së fundmi por dhe për disa probleme që e kanë shoqëruar klubin që nga fillimi i sezonit, pagat dhe mungesa e një fushë stërvitore:

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.Grupi Balkanweb
www.balkanweb.com