VIDEO | Zogaj shpalos objektivat me Laçin dhe tregon idhullin e tij

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
30 Korrik 2018 16:54
Ja kujt i druhet ai

Sulmuesi premtues i Laçit, Silvio Zogaj ishte i ftuari i radhës në 90’ me Eduasportin.com. 21-vjeçari që në këtë sezon shpreson të ketë më tepër minuta me kurbinasit, shfaqet i kënaqur për zgjedhjen që ka bërë, ndërsa gjatë kësaj interviste ai tregon disa të pathëna për hapat e parë në karrierën e tij, por gjithashtu ai ndalet edhe te ambiciet dhe idhulli i tij, i cili është super ylli portugez Cristiano Ronaldo.

Kategoria Superiore ka treguar se gjithmonë është tepër e vështirë për lojtarët e rinj, për shkak se u besohet më tepër lojtarëve me eksperiencë, me trajnerët që ngurrojnë t’u japin shumë minuta të rinjve. Gjithsesi Zogaj beson se ky është sezoni ku ai do të shfaqë më të mirën, ndërsa shpreson që të shpallet talenti i sezonit. Një synim i madh, që kërkon shumë përpjekje, por kjo gjë nuk e tremb lezhjanin, që tani ka më tepër eksperiencë dhe pas aventurës me Luftëtarin e Gjirokastrës. Për më tepër ndiqni intervistën me Silvio Zogajn, i cili flet pa doreza. /EDS/

**************************

Ndalohet ripostimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.
Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Lajme Sportive nga vendi e bota në kohë reale nga Futbolli dhe sportet e tjera.

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike