Videoja që dëshmon se Jan Oblak ishte kthyer në një mur gjatë fitores së Atletico Madridit ndaj Liverpoolit

12 Mars 2020

Ishte një përrallore për portierin e Atletico Madridit, Jan Oblak në ndeshjen që ekipi i tij e mundi Liverpool me rezultat 3-2 pas kohës shtesë.

Portieri i Liverpoolit, Adrian, kishte probleme në ndeshjen e së mërkurës, por në anën tjetër të fushës, Jan Oblak ishte fantastik.

Fakti që slloveni pranoi dy gola – një nga Gini Wijnaldum dhe një nga Roberto Firmino – meritat e tij në fitore janë të mëdha.

Jan Oblak në aksion . (Foto: Laurence Griffiths/Getty Images)

Slloveni tregoi edhe një herë se pse ai konsiderohet si portieri më i mirë në botë, duke bërë gjithsej nëntë pritje – më shumë se çdo portier ​​tjetër në raundet e eliminimit direkt deri më tani.

Gjashtë pritje ai i kishte brenda kuadratit, ndërsa e largoi topin nga zona plot gjashtë herë të tjera.

Duel në ajër ai i fitoi 100 për qind.

Një video ka qarkulluar gjatë ditës me pritjet e tij në ndeshje ndaj Liverpoolit, ku çdo fans i sportit do t’i pëlqej, natyrisht përjashto ata të Liverpoolit.  /Telegrafi/

www.telegrafi.com