Vjen fitorja e parë për LeBron, Curry shënon 51 pikë ndaj Warriors / VIDEO

25 Tetor 2018
Vjen fitorja e parë për LeBron, Curry shënon 51 pikë ndaj Warriors / VIDEO

LeBron James mori më në fund fitoren e parë me fanellën e Los Angeles Lakers, duke ndihmuar skuadrën e tij të mposhte Phoenix Suns 131-113. Ylli i NBA shënoi 19 pikë, ndërsa dha edhe 10 asist dhe kapi 7 topa në tabelë, duke luajtur vetëm tre nga katër perioda.

Një fitore që vjen gjithashtu edhe me një “rekord”, pasi ishin plot 7 lojtarë të Lakers që regjistruan shifra të dyfishta sa u përket pikëve. Lance Stephenson me 23, JaVale McGee me 20, si dhe Kyle Kuzma me 17 ishin më kryesorët pas James.

Por njeriu i ditës ishte pa diskutim Stephen Curry, i cili shënoi 11 trepikësha duke kurorëzuar me 51 pikë fitoren spektakolare të Golden State Warriors, 144-122 kundër Washington Wizards. Curry u ngjit kështu në vendin e pestë të shënuesve të të gjitha kohërave sa u përket 3-pikëshave, ndërkohë që realizoi edhe 8 topa në tabelë dhe 7 asist.