Vllaznia nuk e mbyll merkaton… në dalje

Vllaznia nuk e mbyll merkaton… në dalje

Vllaznia është duke bërë afrime të bujshme për pjesën e mbetur të kampionatit. Kontrata të majme, teksa drejtuesit duan që të dalin nga kriza e fazës së parë dhe të kërkojnë pikët e humbura për të qëndruar në kategori apo çuditërisht të kërkojnë Europën.

Shkodranët kanë afruar Sukajn, Berishën, Mersinin e Malotën, kërkojnë Pero Pejiçin ndërsa nuk kanë mbyllur ende merkaton në dalje. EDS mëson ekskluzivisht se do të ketë dhe dy shkodranë që do të lënë skuadrën.

Bëhet fjalë për portierin e talentuar Alen Sherri, të cilit do t’i jepet hapësira në një skuadër tjetër që të rrisë cilësinë e tij, gjithnjë në formë huazimi. Ndërsa të njëjtën gjë do të bëjë edhe me Arsid Krujën. Ky i fundit nuk po përjeton formë të mirë sportive, gjë që detyron klubin ta huazojë. Gjithçka për momentin është në kuadrin e bisedimeve brenda skuadrës, por që në orët në vijim mund të jetë fakt i kryer. /EDS/