Vox Pop/ Kush e fiton Botërorin këtë vit?

Ti mund ta lexosh kete ne 0 min.
20 Mars 2018 10:20
Dilema mes Brazilit dhe Gjermanisë

Gazetarët e Eduasportin.com , Eraldo dhe Arjena, këtë herë janë ndalur në rrugët e kryeqytetit për të pyetur qytetarët rreth Botërorit "Rusi 2018". Pyetjes se "Kush e fiton Botërorin këtë vit?" i janë përgjigjur disa prej të intervistuarve, të cilët kanë dhënë mendimin e tyre edhe si tifozë. Të shumtë kanë qenë ata që besojnë që pretendente kryesore është Gjermania, por nuk ka munguar pa u theksuar edhe emri i Brazilit. Për më shumë ndiqni në videon e mëposhtme mendimet e secilit prej të intervistuarve. /EDS/

 

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike