Wenger nuk e shet Sanchez po nuk gjeti zëvendësuesin

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
12 Janar 2018 14:46
Punët po komplikohen për kilianin

Arsenali ia ka bërë të qartë klubeve të interesuara për blerjen e Alexis Sanchez se ai nuk do ta shesë sulmuesin nëse më parë nuk gjen një zëvendësues.

Manchester United dhe Manchester City janë në një garë të ethshme për shërbimet e 28 vjeçarit, i cili madje sipas medieve angleze kishte arritur akordin me “qytetarët”.

Dëshira e kilianit është që të bashkohet me ish trajnerin e tij Pep Guardiola, me të cilin ka arritur suksese me rëndësi te Barcelona.

Por në garë është futur edhe Jose Mourinho, i cili është në kërkim të një sulmuesi pasi “Djajtë e kuq” po vuajnë në sulm.

Portugezi është gati që të plotësojë kërkesën ekonomike të “topçinjve”, e cila shkon në 35 milionë sterlina.

City ishte gati të paguante 20 milionë sterlina, ndërsa rivalët e tyre të qytetit mund të fusin në bisedime edhe Henrikh Mkhitaryan-in, i cili nuk po gjen më hapësirë në formacion.

“Qytetarët” janë gati që të paguajnë 250 mijë sterlina në javë rrogë Sanchez-it, por United është gati që t’i ofrojë atij më shumë.

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike