Werder Bremen e eliminon Borussia Dortmundin në ndeshjen që solli gjashtë gola dhe u vendos me penallti – Rashica shënoi golin e parë

05 Shkurt 2019

Borussia Dortmund dhe Werder Bremen kanë zhvilluar një ndeshje të zjarrtë mes vete që pas vazhdimeve është mbyllur 3-3.

Ndeshjen e hapi ylli i Kosovës, Milot Rashica që shënoi në minutën e 5-të.

⏱ 4. Min

Tooooooooooooor für WERDER!!!! ???

Er macht es ? https://t.co/s6T0x7mstb

⚽️ 0:1 #bvbsvw pic.twitter.com/kDC25kK3tW

— SV Werder Bremen (@werderbremen) February 5, 2019

Golit të tij iu kundërpërgjigj Marco Reus që shënoi në minutën e 45-të.

Pjesa e dytë nuk sjelli gola, ndërsa vazhdimet plot katër sosh.

⏱29. Min

Währenddessen auf einem Dienstag in Dortmund. ?

⚽️ 0:1 #bvbsvw pic.twitter.com/A9TLkldPHA

— SV Werder Bremen (@werderbremen) February 5, 2019

Pulisic shënoi për 2-1, ndërsa rezultatin e barazoi Claudio Pizarro (2-2).

Ashtaf Hakimi shënoi për 3-2 dhe Borussia mendoi se kaloi tutje.

Në minutën e 119 në skenë doli Harnik që shënoi për 3-3.

⏱ 120. Min

Fußballgott, was machst du mit uns??????
Nach dieser unfassbaren Verlängerung gehen wir ins Elfmeterschießen!

⚽️ 3:3 #bvbsvw pic.twitter.com/p8iszuIsdo

— SV Werder Bremen (@werderbremen) February 5, 2019

Nis serinë e penalltive më të mirë dolën Werderi që fituan 4-3.

Milot Rashica në këtë ndeshje luajti plot 66 minuta, duke bërë një paraqitje të shkëlqyer. /Telegrafi/

www.telegrafi.com