Werder Bremen fiton nën regjinë e Milot Rashicës dhe siguron ndeshjen e barazhit

27 Qershor 2020

Werder Bremen nën regjinë e Milot Rashicës ka shënuar fitore me rezultat të thellë 6-1 ndaj Koln.

Kjo fitore ia ka siguruar pozitën e 16-të Werderit, që tani do të luajë ndeshjet e barazhit për mbijetesë në Bundesligë.

Werder Bremen e nisi herët me gola, pasi shënoi Yuya Osako për 1-0.

Rashica shënoi një gol në minutën e 27-të për 2-0, që ishte aksion individual i bukur.

Milot Rashica’s beauty against Köln!

🌟🌟🌟 pic.twitter.com/0mxyFdVBOb

— Kosovans Abroad (@KosovansAbroad) June 27, 2020

Ai ishte meritor edhe tek goli i katërt, i pesti dhe i gjashtë i Werderit.

Fillimisht  goli i katërt erdhi pas goditjes së tij, nga topi i kthyer shënoi Davy Klaassen (4-0).

Ai e nisi edhe aksionin e goli të pestë që u shënua nga Osaka, pasi dërgoi një top të bukur te Gebre Selassie.

Duhet të ceket që ylli ynë gaboi te goli i vetëm i Koln, pasi Rashica ktheu një top prapa që u kthye për asistim për sulmuesin e Koln, Dominick Drexler, që shënoi për 5-1.

Tek goli i gjashtë Milot Rashica ishte brilant. Në duel me dy mbrojtës, ai rrëzohet, por ashtu në tok pason një top të bukur për Joshua Sargent që shënoi për 6-1.

Le 4ème but de la saison pour Sargent 🇺🇸 qui porte le score du Werder Brême à 6-1 !
Place aux barrages pour se maintenir ! 💪🏻 pic.twitter.com/g5AxQ3qHps https://t.co/GBfhWaXRQm

— Arnaud_S7📝⭐️⚽️ (@ArnaudSalas) June 27, 2020

Tani Werder Bremen do të luajë dy ndeshje barazh, ku pret njërin nga kundërshtarët, Heindeheim apo Hamburg që luajnë për vendin e tretë në Bundesliga 2 dhe kanë edhe nga një ndeshje. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com